AKM diagnozė patvirtinta dar 13 šernų

Šių metų vasario 27 – kovo 6 d. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus šernų gaišenų ir sumedžiotų šernų mėginius, afrikinis kiaulių maras (AKM) patvirtintas 12 nugaišusių ir 1 sumedžiotam šernui.

Maru užsikrėtęs šernas buvo sumedžiotas Širvenos seniūnijai (Biržų r.) priskirtame medžioklės plote, 5 gaišenos rastos Troškūnų (Anykščių r.), 6 – Miežiškių (Panevėžio r.) ir 1 – Noriūnų (Kupiškio r.) seniūnijų apylinkėse.

Nuo šių metų pradžios laukinėje faunoje AKM patvirtintas 92 vietose 195 šernams (16 sumedžiotų ir 179 nugaišusiems).

„Primename, kad aplink pirmąjį šiais metais AKM židinį kiaulių laikymo vietoje nustatytoje buferinėje zonoje Biržų rajono, Pasvalio rajono Daujėnų ir Krinčino seniūnijų, Kupiškio rajono Alizavos, Kupiškio, Noriūnų ir Subačiaus seniūnijų, Panevėžio rajono Karsakiškio, Miežiškių ir Raguvos seniūnijų gyvenantys ūkininkai, kurie neįgyvendino biologinio saugumo reikalavimų, privalo paskersti kiaules iki kovo 19 d. Asmenys, neįvykdę šio reikalavimo ir praleidę nustatytą terminą, negalės gauti valstybės skiriamų kompensavimo išmokų, be to, jiems vis tiek reikės įgyvendinti biologinio saugumo priemones arba paskersti laikomas kiaules, bus taikomos ir administracinio poveikio priemonės“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.

Pasak M.Masiulio, nuo pirmo AKM protrūkio 2014 m., iš nustatytų 39 AKM židinių kiaulių laikymo vietose, tik 1 buvo užregistruotas komerciniame ūkyje, kiti 38 židiniai patvirtinti smulkiuose ūkiuose, kuriuose kiaulės buvo auginamos tik savo reikmėms.

Šaltinis: http://vmvt.lt/

2017-03-06

Naujausi įrašai