Kuo Sausio 25-toji tokia svarbi diena?

Kaip juokauja gamtininkai, šią žinią mums praneš barsukas, kuris šiandien išlindęs iš olos ir pamatęs saulę turėtų išsigąsti savo šešėlio ir apsiversti ant kito šono. Taigi pavasario dar gali tekti gerokai palūkėti.

© Renato Jakaičio nuotr.

Jeigu būtų apniukę, barsukas išlįstų pasivaikščioti po mišką, visur pripėduotų. Grįžęs į guolį, gultųsi ant to paties, kaip ir pirmąją žiemos pusę, šono, nes nebetektų ilgai miegoti.

Norintieji aptikti barsuko pėdsakų kviečiami sekmadienį, sausio 29 d., į Kurtuvėnų regioninį parką, kur organizuojamas Pusiaužiemio žygis. Pėdsakų žygeiviai ieškos ant Barsukyno kalno. Žygio metu jie aplankys net dešimt Pageluvio ežeryno ežerų.

Pusiaužiemis žymi ilgėjančią ir vis labiau šviesėjančią dieną. Tuo džiaugiasi ir gamta. Antai rytą prie lesyklos, kaip pastebi gamtininkas Selemonas Paltanavičius, didžiosios zylės jau taikosi giedoti pavasariškai. Joms svarbu ne šiluma, nes taip jos tilindžiuoja ir tada, kai gana šalta, – jų nuotaikas veikia šviesa. Tačiau gamtininkai kviečia nepamiršti, kad dar žiema ir kad dar reikia rūpintis lesyklomis, kad jos nebūtų tuščios.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/

2017-01-25

Naujausi įrašai