Tradicijų besilaikant 2016 ančių medžioklė

„Gelsta rausta guotų lapai, šyva saulė ir draikala vėjas šiūruoja perdžiūvusias pievų smilgas. Medžioklės maršrutas senolių tūkstančius kartų vaikaičiams nukalbėtas, pasakomis apipintas, susižavėjimo šūksniais pagardintas…. „ Taip rašo p. E. Malūkas istoriniame romane „ Karalienė Barbora“ bei taip savo medžioklio kelią pasirinkę asmenys su jauduliu, panašiomis mintimis bei noru pajausti šios medžioklės grožį, išreiškė rinkdamiesi š.m. rugpjūčio 27 d. į jau tradicine tapusią Lietuvos medžiotojų sąjunga „Gamta“ organizuojamą ančių medžioklę . Kas iš Klaipėdos, kas iš Varėnos ar Pakruojo be kitų Lietuvos atokių vietų, jau 4 val. ryto su džiugia nuotaika rikiavosi į medžioklės rago pakviestą rikiuotę Dauguose… Į šių metų ančių medžioklę susirinko net 105 medžiotojai, daugelis atvyko su šeimomis, tad toks skaičius kelia susižavėjimą. Manau, kad daugelis – kas santūriau, kas atviriau, bet tikrai nei vienas medžioklės dalyvis nelieka abejingas nei pačiai rudeninei ančių medžioklei, nei laukiamam susitikimui, nei tai jėgai kuri verčia su tamsa, su dargana, nugalint nuovargi bei jaudulį ryžtis medžioklei, reikalaujančiai nemenko išmanymo… Smagu, kad medžioklėje dalyvavo ką tik tapusieji medžiotojais asmenys, tai rodo, kad medžiotojus ruošiantys dėstytojai ne tik suteikė reikiamas žinias bei perteikė visą medžioklės grožį…

Šių metų medžioklėje be tradiciškai tapusio nemažo šūvių kiekio – paleisti net 736 šūviai, deja sumedžiotos tik 35 antys, draugiškos bei linksmos aplinkos, rūkyto bebro, kepto stirnino kumpio ( vaišino Romualdas Marcinkevičius), „šiurpos“ (nenuilstami virėjai Giedrius Kavaliauskas ir Irmantas Vaickelionis), apdovanojimų, organizatorių neišsenkamos energijos bei naujovių, šiais metais varžybas „ Šaudimas į skrendančias lėkštutes“ pakeitė nemažiau azarto suteikiantis dažasvydis. Medžioklėje prizais ir medaliais apdovanoti: Rokas Zabiela iš Švenčionių į padebesiais skrendančias antis paleido net 57 šūvius ir pelnė „Ančių globėjo“ medalį, taikliausiu pripažintas Tadas Zubavičius iš Prienų, vienas šūvis – viena antis, medžioklės karaliais tapo Deividas Maminskas iš Švenčionių, Osvaldas Čialiutka iš Šiaulių ir Arnoldas Dabušinskas iš Alytaus , atitinkamai sumedžioją 3, 4 ir 5 antis. Bet ne tai gi svarbiausia, nes svarbiausia pačios medžioklės dvasia, kuria vieni kitiems dovanojame dėka ančių medžioklės organizatoriaus – Lietuvos medžiotojų sąjungos „Gamta“ aktyvo ir UAB „Daugų žuvis“ generalinio direktoriaus Giedriaus Kizalos.

„Vienintelė moteris tarp medžiotojų Barbora joja šalia Žygimanto Augusto ir taikosi tyliai užjoti ant kalvos šalia pelkyno „ prieš vėją“ „. Taip apie Barborą – moterį, medžiotoją rašo p. E. Malūkas savo istoriniame romane „Karalienė Barbora“ ir manau, kad kaip tų laikų moteris- medžiotoja, taip ir šiai dar dienai, deja, kelia nuostabą, bet vis dažniau dėl jų skaičiaus – šioje medžioklėje nuostabą atvykusiems vyrams kėlė tai jog moterų daugėja- medžioklėje jų dalyvavo net 7, kurios savo apranga, medžioklės kultūra bei elgesiu pelnė visų pagarbą…

Visų medžioklės dalyvių vardu dėkojame Lietuvos medžiotojų sąjungai “Gamta” Alytaus skyriui ir UAB „Daugų žuvis“ generaliniam direktoriui Giedriui Kizalai už šventę – ančių medžioklę!

Visiems linkiu rasotais rytais ar vėsiais vakarais, būnant sidabriniais voratinkliais bei rudens spalvomis pasipuošusios gamtos prieglopstyje, sulaukti tylą drąskančio bei savo jėga ir geismu užbariančio tauriųjų elnių baubimo ir svarbiausiai – to vienintelio…..

Nei plauko nei tauko…

Jelena Tučina Medžioklės trofėjų ekspertė


Naujausi įrašai